Postaw mi kawę na buycoffee.to
deska do serów deska serów

Deska do serów

Wybór deski do serów to bardzo ważne zadanie. Stanowić ona będzie tło, na którym powstanie Twój serowy obraz. Przesada? Niekoniecznie. Zwłaszcza, jeżeli produkujesz swoje własne sery. Oczywiście, możesz je serwować na talerzu, ale ten cały efekt ŁAŁ „własnoręcznie robione, najlepsze na świecie sery”, uleci. Dlatego, jeśli włożyłeś tyle serca i czasu w przygotowanie sera, zasługuje on na najlepszą oprawę! A co!

Coś więcej niż deska

Jeżeli jesteś smakoszem serów i wielkim fanem deski serów, odpowiednia deska to podstawa. Dlaczego? Dlatego, że je się również oczami. Deska do serów może zamienić proste danie w niesamowitą i wykwintną ucztę. Musisz pamiętać, że jej głównym zadaniem jest podkreślenie i wydobycie koloru serów oraz odpowiednie zaprezentowanie ułożonych na nim składników.

Jaką deskę wybrać? Wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeśli lubisz przygotowywać deskę serów dla większej ilości gości, warto zaopatrzyć się w większą deskę. W końcu musi pomieścić odpowiednią ilość sera i dodatków. Jeżeli preferujesz nowoczesny styl, idealnie sprawdzi się marmur i szkło. Jeśli zależy Tobie na naturalności, warto zainwestować w drewnianą deskę. Tym bardziej, że taki zakup starcza na lata!

Nasza deska do serów

Po przygotowaniu naszych pierwszych serowych specjałów, w prezencie dostaliśmy deskę do serów. Musimy powiedzieć, że był to najlepszy prezent na świecie! Deska jest z nami do dzisiaj, pomimo, że minęło już wiele lat 🙂 Stała się symbolem naszej serowej drogi i zajmuje w naszej kuchni szczególne miejsce.

Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad tym czy warto…? Możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że warto!

My serwujemy nasze sery na ręcznie robionej desce, która została przygotowana specjalnie dla nas. Od dłuższego czasu szukaliśmy deski z prawdziwego zdarzenia. Przeszukaliśmy wiele sklepów i nic nam się nie podobało… Zależało nam na czymś niepowtarzalnym i naturalnym. Naturalnym nie tylko w formie, ale i pochodzeniu produktu.

I w tym momencie pojawił się tata stolarz, dosłownie cały na biało 😉

Cały urok naszej deski tkwił w tym, że nie wiedzieliśmy jak będzie ostatecznie wyglądała. Dlaczego? Dlatego, że deska została wyczarowana z kawałka nieobrobionego drewna. A nam właśnie o to chodziło. O naturalność i niepowtarzalność – to było nasze marzenie! Określiliśmy jedynie kształt i mniej więcej długość jaka nam pasuje. A otrzymaliśmy takie cudo!

Poza tym mamy pewność, że w trakcie przygotowania deski nie użyto żadnych chemikaliów ani szkodliwych lakierów. Deskę jedynie nasmarowaliśmy olejem kokosowym 🙂

W przygotowaniu już są kolejne i nie możemy się doczekać efektu! 😀

(edit: deski znajdziecie w naszym SKLEPIE)

deska do serów wybór deski do serów

Nasza deska do serów to kawał porządnej, grubej dechy! A jak wiadomo dobra decha to podstawa! Idealnie komponuje się z domowymi serami!

Wybierając swoją deskę do serów pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

1. Sery kochają naturalność!

Zwróć uwagę na to, z czego deska do serów jest wykonana. Zgodnie z zasadą, że sery kochają wszystko co naturalne, deska powinna być zrobiona z drewna, marmuru, ewentualnie szkła. Właśnie te tworzywa idealnie współgrają z serami i pięknie wydobywają ich kolor.

Pamiętaj jednak, że deski z kamienia są piękne i wyglądają nowocześnie, ale są też strasznie ciężkie.

deska do serów deska serów

2. Unikaj plastiku i metalu

Ponad wszystko unikaj plastiku, który nie dość, że zatruwa środowisko, to jako deska do serów wygląda bardzo tandetnie.

Pamiętaj również, że każdy metal niekorzystnie wpływa na ser i zmienia jego smak!

3. Wielkość ma znaczenie

Przede wszystkim deska do serów powinna być wystarczająco duża, aby pomieścić sery i wszystkie dodatki. Musisz pamiętać o tym, że wokół serów powinien zostać minimalny margines przestrzeni. Dzięki temu goście bez problemu będą mieli dostęp do serów i ułatwione ich krojenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kilku małych desek i przygotowanie indywidualnej deski serów dla każdego z gości…

W kolejnym artykule poznasz zasady doboru serów. Czym należy się kierować, jakie sery wybrać i ile gramów należy ich kupić? Wszystkie te informacje znajdziesz w „Jakie sery wybrać do deski serów?”

Spodobała się Tobie nasza deska do serów? Zajrzyj do naszego SKLEPU.

Deski przygotowujemy również na zamówienie. Wyślij nam swój projekt lub pomysł na kontakt@pracowniaserow.pl , a my wyczarujemy jesionową deskę Twoich marzeń.

A jak! Lubimy spełniać serowe marzenia 🙂

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.